Patron szkoly
Panel adm.
  Losowa fotografia
  EFS

Zakup komputerów do pracowni i czytelni sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
  Akcje

Jem kolorowo.

Zachowaj trzeźwość umysłu.

Wolność oddechy.

Innowacyjne wsparcie szkół.

MamyPrawa.pl

Fundacja Dziewczynka z zapałkami
  Witamy                                                                                                                            30. Wrzesień 2014 21:51:57

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony
Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie
oraz do śledzenia bieżących wydarzeń

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja SP 3 w Choszcznie

BARTEK WYGRYWA MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY W NIEMCZECH
Spektakularny sukces odniósł Bartosz Kowalik na 7. Międzynarodowym Turnieju Szachowym "Schorfheide Opren" (Groß Schönebeck; 27 września 2014r.). W mocno obsadzonej grupie A (OPEN) grał m.in z dobrymi szachistami z Berlina oraz z kolegami ze Skoczka. Wygrał sześć pojedynków i trzy zremisował, zdobył 7,5 pkt a nagrodą były dwa pucharki i dyplomy, także z I miejsce do lat 12-tu oraz nagroda pieniężna - sprawił sobie prezent urodzinowy. Dobrze spisał się także Mateusz Kowalski, który zajął siódme miejsce (trzecie w kat. szkół podstawowych). W grupie B o niższych rankingach rewelacyjnie zagrała Jagoda Żukowska (8 zwycięstw - II miejsce), dobrze zagrali Marcel Kośkiewicz (III miejsce) i Juliusz Krzyżaniak (V miejsce). Dziewiąty był Łukasz Kowalski i dwunasty Irek Szuba.

Na zdjęciu Bartek
i pan Axel Ritter
(Vorsitzender des Tourismusverein Schorfheide-Chorin)

MEDALE NA VII CHOSZCZEŃSKIM BIEGU TERENOWYM
Wiele medali zdobyli nasi uczniowie na VII Choszczeńskim Biegu Terenowym (plac Witosa; 19.09.2014r).
I miejsce zdobył Konrad Nachurny (kl. V B) i Bartek Ozimek (kl. II)
II miejsca zdobyli: Roksana Duplak (kl. II), Agata Remont (kl. III),
III miejsce: Kalina Padyka (kl. II), Julian Pokorniecki (kl. II), Michał Bielecki (kl. III), Karolina Ratajczak (kl. V A) i Gracjan Zwoliński (kl. V A). Nagrody wręczał m.in. olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Europy na 800 m, Paweł Czapiewski

od prawej: Gracjan i Konrad
z tyłu Paweł Czapiewski

zdjęcia: p. Iza Świdzinska

POLICYJNY "GRYFUŚ" W NASZEJ SZKOLE
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie wzorem lat ubiegłych realizują Zachodniopomorski Program Edukacyjny „Przyjaciele Gryfusia”. 19 września funkcjonariusz pani Monika Garbiak odwiedziła uczniów klas pierwszych. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych gdy są uczestnikami ruchu drogowego zarówno jako piesi, rowerzyści ale również jako pasażerowie pojazdów.
Dzieci otrzymały „Elementarz Zasad Bezpieczeństwa” oraz niebieskie serduszka „Kochasz Stop Wariatom Drogowym”.

Krystyna Czerniawska - Pedagog szkolny

WKRÓTCE WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
46 uczniów klas IV - VI ubiegać się będzie o wejście do składu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015 i wysokie w nim stanowiska.
Kilku uczniów promuje siebie profesjonalnie, na miarę obecnych czasów, przedstawiając swoją osobę, swoje zainteresowania i swój program.
Wybory do władz uczniowskich odbędą się 29 września na czwartej godzinie lekcyjnej w holu głównym szkoły. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym jest p. Anna Ostraszewska - Malec

PIŁKARZE PODCZAS PRZYGOTOWAŃ DO SEZONU

Odwiedziliśmy naszych piłkarzy (piątek 19 września o godzinie 15:30) podczas przygotowań do szkolnych rozgrywek piłkarskich sezonu 2014/2015 w ramach zajęć Szkolnego Koła Sportowego.
W zajęciach prowadzonych przez p. Andrzeja Fika, na wcześniej załatwionym, dużym boisku "Orlik" (przy ul Westerplatte), trenowało bez mała 30 chłopców klas IV - VI (ćwiczył także utalentowany Hubert Wels z klasy III).

SPOTKANIA Z RODZICAMI

Spotkania z rodzicami odbędą się:

23.09.2014r. - wtorek o godzinie 16:00 następujące klasy:

I A, I B, II A, II B, II D, III C, IV A, IV B, IV C, V A, V B

24.09.2014r. - środa o godzinie 16:00 następujące klasy:

I C, I D, I E, II C, III A, III B, VI A, VI B, VI C

SZKOLNE BIEGI TERENOWE KLAS IV - VI
Wyniki szkolnych biegów terenowych, przygotowanych i przeprowadzonych przez p. Annę Zawada - Kunowską i p. Andrzeja Fika 15 września, przedstawiamy poniżej:
klasy IV dziewczęta: Nadia Malinowska I miejsce, Zuzia Kozłowska - II m, Lena Baczyńska - III
chłopcy: Patryk Wels I miejsce, Sebastian Bajera II m, Maks Wysokiński III m

klasy V dziewczęta: Kasia Warszawiak I miejsce, Karolina Ratajczak II m, Amelia Kowalska III m
chłopcy: Konrad Nahurny I miejsce, Kacper Matyjaszczyk II m, Kacper Gronet III m